Stomatologia zachowawcza – stomatolog Julianów

Stomatolog Julianów Józefosław PiasecznoStomatologia zachowawcza zajmuje się zapobieganiem oraz leczeniem skutków najbardziej rozpowszechnionej choroby zębów, jaką jest próchnica.

Dental SPA Józefosław | stomatolog Julianów, Piaseczno, Józefosław.

Bakterie, które znajdują się w jamie ustnej mogą powodować próchnicę i wiele innych schorzeń np.: schorzenia dziąseł i przyzębia, nieprzyjemny zapach z ust, a także choroby ogólnoustrojowe. Dlatego leczenie próchnicy jest tak ważne i ma podstawowe znaczenie nie tylko w utrzymaniu pięknego i zdrowego uśmiechu, ale również w utrzymaniu zdrowia całego organizmu.

Leczenie próchnicy opiera się w naszej klinice o najlepszej jakości sprzęt i materiały. Polega ono na usunięciu przez lekarza dentystę chorych tkanek zęba i założeniu w to miejsce wypełnienia. Usuwanie próchnicy odbywa się w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesne.

Korzystamy z najlepszych wypełnień światłoutwardzalnych (kompozytowych) z wypełniaczami szklanymi, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie kształtu i połysku odbudowywanego zęba jak w naturze. Dostępna jest szeroka paleta kolorów wypełnień, która pozwala idealnie dobrać odcień tak, aby wypełnienie nie odróżniało się od naturalnej części zęba. Dzięki dużym zdolnościom manualnym naszych lekarzy udaje się odbudować ząb w sposób idealny, osiągając wysoki poziom estetyki i zachowując przy tym funkcjonalność zęba. W naszej klinice wprowadzamy systematycznie najnowocześniejsze rozwiązania obowiązujące w stomatologii, m. in. materiały kompozytowe oparte o nanotechnologię.
Wykonujemy:

  • wypełnienia kompozytowe najnowszej generacji,
  • odbudowy zębów materiałem kompozytowym,
  • leczenie nadwrażliwości szyjek zębowych,
  • wkłady (inlay) i nakłady (onlay) kompozytowe i ceramiczne.