Zdjęcia rentgenowskie to podstawowe narzędzie diagnostyki w stomatologii i chirurgii szczękowej. W diagnostyce stomatologicznej szczególną pozycję zajmują badania radiologiczne, pozwalające na uzyskanie informacji niedostępnych innymi metodami diagnostycznymi. Obraz cyfrowy, który uzyskujemy przy zastosowaniu radiowizjografii, pozwala zminimalizować dawkę promieni rentgenowskich aż o 90%. Radiowizjografia jest bardzo ważnym elementem wyposażenia gabinetu lekarza stomatologa, gwarantującym szybkie i skuteczne leczenie coraz bardziej wymagających Pacjentów. 

W naszej klinice posiadamy Hyperion MRT/3DTS jest to panoramiczny aparat RTG wykorzystujący technologię morfologicznego rozpoznania twarzy (MRT). HYPERIONA wyróżnia nowatorska Technologia Morfologicznego Rozpoznania (MRT), która automatycznie identyfikuje wymiary pacjenta oraz wszystkie parametry wymagane do uzyskania prawidłowego zdjęcia rentgena. Przystawka 3D TS pozwala na wykonywanie zdjęc w technologii 3D. 

Zdjęcia zębowe wykonujemy aparatem RTG HyperSphere przy pomocy płytek fosforowych, które są skanowane w aparacie Vista Scan. Praca na tym sprzęcie umożliwia nam szybką i profesjonalną diagnozę, ułatwia proces leczenia, jak i pozwala zaoszczędzić cenny czas naszych Pacjentów.